Cvičení po porodu

Po porodu do formy

Během těhotenství,při porodu i po porodu prochází tělo velkými změnami a je důležité o něj také pečovat. A to nejen proto, aby se co nejdříve vrátilo do původního stavu a my se cítily dobře, ale také aby nás nic nebolelo a my si mohly plně užívat toto krásné, ale zároveň náročné období. Častými obtížemi po porodu bývá diastáza, neboli rozestup břišních svalů, bolest v kříži, inkontinence a slabší kondice, než na jakou jsme zvyklé, nebo jaká by se nám nyní hodila. Ovšem je nutné dát tělu čas a postupovat velmi trpělivě, pomalu a ideálně pod dohledem trenéra. Stává se, že ženy uspěchají návrat k obvyklému cvičení nebo po shlédnutí videa se vrhnou  na sklapovačky či prkno a mohou si tak zadělat na velké problémy. I z vlastní zkušenosti vím, jak velká je touha vrátit se co nejdříve do formy, ale věřte svému tělu a dejte mu čas. Minimálně stejně dlouho dobu po kterou se tělo měnilo potřebuje, aby se vrátilo zpět. Neznamená to však, že nesmíme cvičit a že se vše posílí samo, ale nespěchejte. S posilováním pánevního dna lze začít již v porodnici, jemně a přesně a pro své tělo uděláte velkou službu ačkoliv toto cvičení je velice jemné a nenápadné, již se podílí na posílení břišních svalů. A po šestinedělí již můžete začít cvičit náročnější cviky, pokud Vám to lékař dovolí a vy máte chuť se cvičením začít. Toto cvičení je vhodné i pro ženy, které jsou po porodu řadu let a stále je trápí vadné držení těla, povolené břicho, či inkontinence. Ráda Vám pomohu vrátit se do formy po porodu. Nabízím  konzultaci, osobní trénování,či skupinovou lekci. Můžeme se domluvit na setkání v pohodlí Vašeho domova, nebo v tělocvičně v prostorách MŠ Riegrova. 

Jak cvičení probíhá

Během času který spolu strávíme Vám vysvětlím a ukážeme vždy několik cviků, které je potřeba praktikovat každý den, protože jedině tak mohou mít ten správný účinek. Ale neděste se, jsou to cviky, které můžete běžně cvičit v přítomnosti miminka a zaberou jen několik minut. Aby byly efektivní, je nezbytné jejich přesné provedení, proto si myslím, že není idealní cvičit podle videí či sebelepšího popisu, jelikož chybí kontrola provedení. Pokud to však jinak nejde doporučuji stránky www.vnimejsvetelo.cz

Ceník

Soukromá lekce /45min................................................500Kč

Skupinová lekce/ 45min...............................................200Kč (max.počet 5 osob)

Neváhejte zavolat pokud máte jakékoliv dotazy, pokud nebude v mé moci Vám pomoci nasměruji Vás na specializované fyzioterapeuty či další možnosti postupu. Ráda ušetřím Váš čas a peníze, obcházením naslepo. Sama jsem tím prošla a byla jsem velice zklamaná, když jsem zjistila, že ne každý fyzioterapeut si dokáže poradit s problémy, které se mohou po porodu objevit. 
© 2018 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!