Sm-systém

Sm-systém

                                                                             Spirální stabilizace páteře

Metoda SPS - spirální stabilizace páteře je metoda cvičení vyvinutá českým lékařem MUDr. Richardem Smíškem. Metoda stabilizuje a mobilizuje páteř. Je založena na procvičování dlouhých svalových řetězců ve tvaru spirál, které protahují páteř směrem vzhůru a vyrovnávají ji do centrální osy.

  • Jedná se o pohybový program, který využívá všechny důležité prvky v každém cviku najednou: posilování, stabilizaci, strečink, relaxaci, koordinaci a nácvik rovnováhy.

  • Metoda je založena na aktivním pohybu s lanem, kdy dochází k zapojení šikmých svalů břišních a protahování páteře směrem vzhůru. Tím se zpevní střed těla, uvolňují se velké klouby, regeneruje se páteř a meziobratlové plotýnky (SPS pomáhá rychleji a efektivněji léčit akutní výhřez meziobratlové ploténky konzervativní cestou).

  • U řady chronických obtíží, u kterých nebyla předchozí terapie účinná - např. spinální stenóza, skolióza, potíže po operacích páteře - dává možnost efektivní léčby.

  • Je to komplexní systém jak pečovat o pohybový aparát, zlepšit funkci vnitřních orgánů, celkově zpevnit tělo a cítit se lépe.

  • Jedná se o vynikající kompenzaci při sedavém zaměstnání či náročném sportu.

  • Cvičení se dá lehce naučit, protože využívá přirozenou koordinaci pohybu člověka, která je běžná při chůzi i běhu

Skupinové cvičení Sm-systému je dobré v tom, že opravdu procvičíme celé tělo a díky menˇ´ší skupině ( lidí mx.6) je dostatečný prostor pro korekci. Nicméně pokud máte výhřez, skoliózu nebo jakékoliv bolesti, je nutné cvičit denně. Staˇ´čí pár minut. Lano můžete mít doma připevněné na klice, nebo na háčku. Když se každý den pár minut denně zastavíte u lana a zacvičíte Vaše oblíbené cviky, Vaše tělo Vám to rychle vrátí a brzy přijde úleva. 

© 2018 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!