Mgr. Jana Petržilková

                        osobní trenérka, instruktorka pilates a kompenzačního cvičeni, učitelka Tv 

Vždy mě zajímalo jak funguje tělo, co vše dokáže, jak se dá vytrénovat, jak uvolnit a jak ho udržet v dlouhodobé pohodě. Čím jsem starší, tím více mi mé tělo dává najevo, že dokáže mnoho, ale potřebuje náležitou péči. Naše těla mají obrovskou schopnost ohebnosti a pohybu. Jako děti jsme byly neustále v pohybu, skákali jsme, běhali, lezli a naše těla byla spokojená. Jako dospělí trávíme většinu času staticky, nejčastěji v sedě. Naše těla tak tuhnout a bolí. Mým cílem je být v dobré kondici a udržovat tělo v takovém stavu, aby mi mé tělo nebránilo v žádné činnosti. 

Vystudovala jsem VŠ s tělovýchovným zaměřením, absolvovala trenérský a masérský kurz a kurz pilatesovy metody. A další řadu kurzu hlubokého stabilizační systému a spirální dynamiky. Vyzkoušela jsem nejrůznější sporty a cvičení, neboť v každém věku a období si i mé tělo a mysl žádaly jinou péči. Od vytrvalostních disciplín jako jsou dlouhé běhy, či cyklistika a plavání, lezení nebo turistika jsem došla k pilates a józe a spirální stabilizaci.

Po narození dětí, se mi povedlo nadělit tělu řadu dysbalancí a moje kondice, dostala jiný charakter. Sport nebo náročné cvičení, pro mě najednou nebyly vůbec lákavé. Jelikož mě ale bolela záda, a moje držení těla bylo zoufalé, přišel čas dát šanci  i jiným disciplínám. Když jsem se dostala ke cvičení pilates, rozhodně to pro mě nebyla láska na první pohled, ale dnes věřím, že to je láska na celý život. 

Moje první zkušenosti s pilates byly rozpačité. Cvičení mi přišlo nudné, stereotypní a nefunkční. Je mnoho stylů pilates a každý instruktor na Vás nějak působí, proto je důležité najít si někoho, kdo bude cvičit pilates, které Vás bude bavit.  Měla jsem šanci učit se od kvalitních a zkušeným lektorek, kterými pro mne jsou Eva Tamoková a Eva Blahušová. Díky nim, jsem pochopila kouzlo pilatesovy metody. Cvičení, které je opravdu pro všechny, buduje výbornou kondici, odstraňuje dysbalance a osvěží mysl. Pilates je pro mě stavební kámen mých lekcí, ale stále častěji používám cviky jemnější, které jdou ještě více do hloubky. Hlavně díky tomu, že mé lekce z větší části tvoří dlouhodobí klienti, je možné jít stále více do hloubky, neboť své tělo již dobře umí ovládat a vnímat. Jste mi velkou inspirací a moc mě baví, pracovat se stálou skupinou dlouhodobě a vidět výsledky společné práce. 

Stále se učím, stále objevuji možnosti a potřeby těla a ráda se s vámi podělím o své zkušenosti. Věřím, že vaše tělo Vám bude vděčné a bude Vám v něm dobře.© 2018 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!